Květen 2013 THAI FIT NEWS | číslo 4   
Milí přátelé,

konečně jaro! Konec krátkých depresivních dní, čas na jarní očistu. A pro někoho také příležitost k novým začátkům. V Thai Fit ale pokračujeme stále stejně. Navazujeme na thajské zvyky, pokračujeme v nabídce těch nejlepších masážních programů a stále se na Vás upřímně těšíme. Pokračujeme též v započaté spolupráci s nadačním fondem Kapka naděje, pokračujeme i ve speciálních slevových kupónech pro čtenáře THAI FIT NEWS. Ale přeci jen jsme zkusili něco nového – spolu se začátkem thajského roku chceme podpořit tanec. A o tom všem bychom Vám dnes chtěli napsat.

Krásné jarní dny, novou sílu a životní elán do thajského nového roku

Vám přeje celý tým studia Thai Fit
Jarní očista – masáž jako detoxikační bomba
Můžete se trápit dietou, můžete nakupovat speciální přípravky. Pro obnovu přirozené harmonie Vašeho těla a mysli potřebujete ale také rozproudit energii.

Potřebu detoxikace v nás po zimě probouzí první jarní sluníčko. Rozkvétají první květiny, příroda se probouzí, ožívá. Podobně ožíváme i my, jen si s sebou často vlečeme tíhu současného životního stylu, díky němuž je jarní obroda tak náročná. Jarní únavě lze předejít. Nestačí ale jen týden pít samotnou vodu nebo omezit jídelníček na jeden druh ovoce. Jarní detoxikace by měla vzít v úvahu tělo jako komplex procesů.
Je třeba tedy nejen zredukovat přísun škodlivin, ale také tělo povzbudit k vyloučení těch, které se nám v těle přes zimu nahromadily. A to s podmínkou, že člověk nesmí tělo vyčerpat nebo mu nedopřát dostatek živin (např. při jednostranné dietě). A právě thajské masáže s tímto umí perfektně pracovat.
Našim klientkám a klientům při dotazu na jarní detoxikaci doporučujeme v prvé řadě „zlaté“ masáže – tedy olejové nebo peelingové masáže, při kterých se používá skutečné 24karátové zlato. Samotnou masáží skvěle podpoříme vnitřní detoxikaci – nastimulujeme metabolismus, krevní oběh a lymfatický systém, aby bylo efektivně podpořeno co nejlepší vyplavování škodlivin nastartované výživovým opatřením. Přípravky se zlatými částicemi pak navíc tělu poskytují jejich blahodárný účinek při detoxikaci, zejména pak ochranu buněčného DNA, okysličení a regeneraci pokožky. Když klienti vstávají z masérského lůžka, jsou zrelaxovaní, pociťují příval jarní energie a doslova září – nejen mladistvým vzhledem pokožky, ale hlavně přímo sálajícím vnitřním pocitem nového začátku – rozkvetlého jara.
A co myslíte, že jsme Vám připravili jako jarní dárek na konci dnešního newsletteru?
Pokud si chcete o jarní detoxikaci přečíst ještě více, připravili jsme ve spolupráci s portálem Prima Žena článek nazvaný Jarní detoxikace – dieta je málo.


Novinky ze zákulisí Thai Fit

Kapky naděje káply na úrodnou půdu. Děkujeme.
S Vaší pomocí jsme na konci března odeslali na nadační konto Kapky naděje 8 300 Kč. Za to Vám chceme upřímně poděkovat. Rádi bychom z toho udělali tradici, proto za každou „zlatou“ masáž, kterou si u nás dopřejete nebo na kterou Vám vystavíme poukaz, opět pošleme 100 Kč na konto Kapky naděje, aby i tam, kde lidem není úplně do smíchu, bylo trochu té jarní nálady více.
Thai Fit chce roztančit Prahu
Thai Fit podpoří tanec jako umění, krásu i zábavu. Festival Tanec Praha bude i ve svém 25. ročníku plný pocitů a emocí současného tance a pohybového divadla. Ve studiu Thai Fit jsme se shodli, že akci jako partneři festivalu s potěšením zasponzorujeme dárkovými poukazy na masáže pro mladé tanečníky a tanečnice. Přijďte je podpořit s námi ve dnech 27. 5. – 4. 7. 2013 do divadla Ponec, Hudebního divadla Karlín a Státní opery Praha.

V Thajsku začal nový rok. Oslavy jsou plné vody, ale i úcty
Oslavy nového roku v Thajsku, tzv. Songkran, jsou oslavou dynamiky života. Vždyť i samotný název, který pochází ze sanskrtu, znamená „změnu“ nebo „pohyb“.

Oslavy Songkranu 13.–15. dubna jsou oslavami nového roku, který začíná právě v půlce dubna, po sklizni nejdůležitější thajské plodiny – rýže. Tradice navazují na staré mytologické poslání vody, která stojí jako protiváha spalujícímu žáru a též přináší štěstí tím, že všechno zlé odplavuje pryč.
Voda je ústředním tématem oslav i v dnešní době, přináší štěstí, úrodu, ale i zábavu. Moderní velkoměstské oslavy jsou nespoutanou a dovádivou vodní válkou mezi mladými – přímo v ulicích města, mezi domy, auty i motocykly. V nejteplejším měsíci v roce je ale všudypřítomná studená sprcha většinou příjemným povyražením.
Tradiční thajské oslavy jsou ale skromnější, duchovnější. Kromě oslav vody lidé obdarovávají mnichy v klášterech, rituálně omývají posvátné sochy Buddhy a vyjadřují svou úctu starším a výše postaveným. Respekt k hierarchické struktuře společnosti je všudypřítomný, o tomto svátku je ale obzvláště silný a viditelný.
O tom, jaká legenda se k tomuto svátku váže, i o tom, jak vypadá dnešní realita, se píše portále thajsko.com - zde.

Dárek s dárkem pro Kapku naděje
Slíbený dárek má tentokrát odlesk zlata. Kupon v hodnotě 300 Kč můžete použít jako slevový bonus při nákupu jakékoliv masáže s 24karátovým zlatem nebo při nákupu dárkového poukazu na tento druh masáží.
Kupon můžete uplatnit až do konce května 2013. Stačí jen kupon vystřihnout a předložit při osobním odběru nebo přiložit k objednávce přes internet.
Za každou „zlatou“ masáž nebo poukaz na ní věnujeme 100 Kč na nadační konto Kapka naděje.

A ještě jeden dárek jen pro Vás
Protože je tu jaro a tady v Thai Fit máme opravdu dobrou náladu, chceme Vám dát ještě jeden dárek navíc – kupon na manikúru zdarma! Podmínkou čerpání kuponu je nákup masáže nebo poukazu na masáž v min. hodnotě 600 Kč. Od půlky května do konce července pak stačí kupon předložit s účtenkou za nákup a naše nehtové studio se postará o Vaše nehty . A když manikúru nepotřebujete? Pak Vám na tento kupon dáme 250 Kč slevu na jakékoliv ostatní služby nehtového studia.

THAI FIT NEWS je elektronický občasník vycházející přibližně jednou za 2 měsíce. Jeho prostřednictvím Vám přinášíme zajímavé tipy, rady, slevy a informace, které vycházejí z naší dlouhodobé praxe. Máte-li dotaz, hledáte-li odbornou radu, nebo Vás zajímá původ některé z masáží, napište nám. Téma zpracujeme do některého z dalších newsletterů. THAI FIT NEWS chceme vytvářet tak, abyste Vy z něj měli praktický užitek.

Pokud si nepřejete dostávat další praktické informace prostřednictvím THAI FIT NEWS, odhlaste se prosím zasláním odpovědi na e-mail newsletter@thaifit.cz. Do předmětu e-mailu napište prosím „ODHLÁSIT NEWSLETTER“.