LoadingThai Fit
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
Jednoduchá verze
Virtualní prohlídky zavřít
01

THAI FIT 1

Na Poříčí 21, Praha 1

Pokračovat
02

THAI FIT 2

Vodičkova 41, Praha 1

Pokračovat
03

THAI FIT 3

Petrská 23, Praha 1

Pokračovat

THAI FIT

Sauna

Saunování je proces očisty a posílení organizmu. Oáza klidu, rituál pohody, účinný lék. Je určeno především pro „povznesení ducha a posílení těla“. Saunování je vhodné po tradiční thajské masáži.


Sauna a thajská masáž

Běžně se doporučuje prohřátí těla v sauně před masáží. U thajské masáže volíme opačný postup. Díky specifice thajské masáže, která navodí proces intenzivní detoxikace, umožníme saunou toxinům snadný odchod z těla a relaxační a detoxikační účinky se znásobí.

Zvýšená cirkulace krve a odvod toxinů z pokožky pomáhá omezit běžné problémy, jako je nadměrná suchost vlasů, tvorba lupů nebo zvýšená produkce kožního mazu. Vlasy jsou pružnější. Pokud si před saunováním umyjeme vlasy šetrným šamponem a naneseme výživnou masku, kterou necháme v průběhu saunování působit, teplem a vlhkostí se otevře vlasová struktura a výživné látky proniknou do struktury vlasu. Ten je pak dokonale vyživen, zůstává pružný, hydratovaný a zdravý.

Sauna a hubnutí

Sauna podporuje hubnutí tím, že odvádí z těla toxiny s nimiž odchází i zbytečně zadržovaná voda v těle. Detoxikace je základní předpoklad úspěšného hubnutí. Neznamená to ovšem, že kilogramy, které vypotíme v sauně, navždy odešly. Jakmile doplníme množství vypařených tekutin, váha se téměř vrátí.

Sauna a děti

Sauna při teplotě 70 – 80°C je vhodná i pro několikaměsíční děťátko. Je vyzkoušeno, že po saunování děti lépe spí, jí a jsou v dobré pohodě. Děti jsou odolnější vůči nemocem (především zánětům průdušek a dýchacích cest, alergiím). Optimální je děti saunovat 1x týdně.

Kontraindikace

Sauna není vhodná při chorobách srdce a krevního oběhu, zánětech žil, problémech s játry a ledvinami, epilepsii, při virózách a zánětlivých onemocněních (organizmus je saunováním zatížen a průběh choroby se může zhoršit), horečce (termoregulační systém je narušen), při kožních chorobách, u žen v období menstruace nebo v těhotenství, po nadměrně vyčerpávající tělesné nebo duševní námaze, po vydatném jídle nebo nalačno, pro lidi starší 70 let.

Správný průběh saunování

Do finské sauny vstupujeme osprchovaní a utření do sucha. Tajemství působení vysokých, až 100°C teplot na organizmus, aniž dojde k opaření, spočívá právě v suchém vzduchu uvnitř sauny, který zajišťuje rychlé odpařování tekutiny z pokožky. Čím nižší je teplota v sauně, tím vyšší může být vzdušná vlhkost. Zároveň platí, že při teplotě 100°C u stropu se bude pohybovat teplota ve výšce 100 cm kolem 60°C.

Prohříváme se zásadně bez oděvu, pouze vleže nebo vsedě na prostěradle nebo ručníku. Důvodem je umožnění odpařování potu a zabránění opaření pokožky pod prádlem. Výhodnější je poloha vleže na lavici, než vsedě, protože organizmu lépe vyhovuje rovnoměrné působení tepelné energie. Začít můžeme na spodní lavici, kde je teplota nižší a posléze se přesunout na lavici horní.

Časový limit pro prohřívání je individuální. Obvykle je to pro dospělou osobu 12 – 15 minut při teplotě 80 – 90°C ve výši hlavy, pro děti (podle věku) 5 – 8 min. při teplotě 70 – 80°C. Pokud se přestáváme cítit příjemně, pálí nás pokožka nebo přicházejí pocity nevolnosti, můžeme se přemístit na nižší lavici, kde je nižší teplota, nebo ukončíme prohřívání. V sauně neplatí, že čím déle se prohříváme, tím lépe. Vnímáme své tělo, vnímáme co je nám příjemné, relaxujeme. Pro lepší prokrvení kůže můžeme použít různé pomůcky (kartáče, žínky) a cílenou automasáž. Následně tělo prudce ochladíme. Ochlazení těla po prohřátí se provádí buď prudkým snížením teploty pomocí studené sprchy nebo lépe vylitím vědra na celé tělo. Opatrnější se mohou ochlazovat postupně - od nejvzdálenějších míst směrem k srdci. Nezapomeneme zchladit i hlavu, vyhneme se tak červenání tváří a bolestem hlavy. I přesto, že to tak nevypadá, prudké ochlazení vyvolává příjemné pocity. Po zchlazení se utřeme a v klidu příjemně relaxujeme v odpočívárně při sklenici dobrého nápoje (pozor na alkohol) 10-15 minut.

Celý cyklus opakujeme několikrát, dokud je nám saunování příjemné a přináší nám radost. Většinou to bývá 2 – 3x. Po absolvování procedury saunování se opláchneme bez použití mýdla či šamponů. To proto, že póry jsou vlivem vysoké teploty roztažené a následné omytí mýdlem by mohlo kůži podráždit.

V sauně dodržujeme klid (šeptáme nebo úplně mlčíme). Ticho napomáhá k hlubší relaxaci. Protože se člověk během saunování hodně potí, je nutno tělu dodávat dostatečné množství tekutin, v čemž je vhodné pokračovat i po skončení saunování.

Sauna ve studiu Thai Fit

Naše moderní sauna Vás přivítá příjemným interiérem z přírodní, pečlivě opracované, kanadské borovice. Atmosféru pohody umocňují kamna s rozpálenými lávovými kameny.
Nabízíme tyto programy:


Vybrat si můžete z následujících vonných druhů:

Sauna ve studiu Thai Fit 3 je privátní, maximálně pro 4 osoby, cena: 400 Kč/hod.

Přijďte si vyzkoušet dokonalou relaxaci a pohodu, společný zážitek se svými blízkými, do čistého, útulného a pohodlného prostředí sauny studia Thai Fit 3.

Dárkový poukaz na saunu

Chcete zdvojnásobit požitek z relaxace? Vyzkoušejte kombinaci saunování a thajských masáží ve studiu Thai Fit 3. Nejprve zvolte thajskou masáž, která navodí proces intenzivní detoxikace a poté tělo dokonale uvolněte a prohřejte v sauně.
Tip: obdarujte touto nevšední kombinací také své blízké.

Dárkový poukaz na saunu

Dárkový poukaz na saunu si můžete objednat z pohodlí domova v sekci objednávky dárkových poukazů.

Výběr objednávky Zavřít

OBJEDNÁVKA

MASÁŽÍ

Objednejte si svou masáž pohodlně a online. Během jediné minuty se můžete jednoduše objednat na svou oblíbenou masáž

OBJEDNAT

OBJEDNÁVKA

POUKÁZEK

Chcete potěšit své známé, přátele, kolegy? Využijte naši nabídku a zakupte si u nás dárkové poukazy na thajské masáže.

OBJEDNAT