Září 2013 THAI FIT NEWS | číslo 5   
Milí přátelé,

léto už pomalu dospělo ke svému konci. Ještě jste stále ve svých snech nebo vzpomínkách na mořských plážích? Prodlužte si odpočinkovou dovolenou a vychutnejte si ještě teď, kdy se dny začínají krátit, slunnou pláž thajského pobřeží. Nemusíte za ní nikam daleko. Ve studiu Thai Fit přineseme thajskou exotiku až k Vám.

Tentokrát Vás občasníkem Thai Fit NEWS zavedeme slovem i obrazem přímo do našeho studia. Zároveň přinášíme i pár praktických tipů, jak zvládnout bolesti zad nebo nohou, pokud si Vaše tělo nechce po dovolené zvyknout zpět na pracovní zápřah.

V každém případě Vám přejeme dostatek energie, elánu a pozitivní nálady.

Pěkné dny přeje tým studia Thai Fit.
Pohled do zákulisí studia Thai Fit

V Thai Fit naleznete nejen očistu těla, ale i mysli. Díky vkusně zařízeným interiérům našich studií zde načerpáte potřebnou energii. Většina předmětů, které u nás uvidíte, jsou dovezeny přímo z Thajska. Celkovou uklidňující atmosféru doplňují svíčky, obrazy a květiny. Možná Vás také napadlo, proč jsou zde v květinové výzdobě zastoupené především orchideje. Thajsku se totiž ne nadarmo říká „země orchidejí“. Orchideje se zde pěstují ve více než 1000 různých druzích a zdobí se jimi významná místa i celá města, včetně hlavního města Bangkoku.
V našich studiích ctíme tento symbol, a tak se orchideje staly hlavním dekoračním prvkem.

Všudypřítomné zemité barevné tóny vybavení Vás příjemně naladí a uvolní a Vy si v atmosféře s vůní santalového dřeva a moře vychutnáte pravou thajskou masáž. Interiér dále doplňují oranžové a žluté tóny, které evokují slunce, s bohatou úrodou i bohatstvím obecně. Domu se budete vracet s pocitem radosti a slavnostního vzrušeného očekávání.

A pokud chcete nakouknout do jednotlivých místností ve všech našich studiích, zavítejte do naší fotogalerie, nebo ještě lépe, virtuálně se rozhlédněte:

THAI FIT 1 - Na Poříčí 21, Praha 1

THAI FIT 2 - Vodičkova 41, Praha 1

THAI FIT 3 - Petrská 23, Praha 1Věděli jste, že studio Thai Fit 3 v Petrské ulici skrývá privátní saunu?

Saunování a thajské masáže mají k sobě velmi blízko. Zatímco u klasických masáží používáme prohřátí těla k přípravě těla pro masáž, u thajské masáže postupujeme přesně naopak. Výsledkem je intenzivní a velmi účinná detoxikace těla.

Samotná thajská masáž totiž v těle nastartuje ozdravné a čisticí procesy. Thajské masérky umí rozproudit krev i lymfu tak, aby se tělo dokázalo účinně zbavovat toxických látek, kterým je naše tělo v moderní době dennodenně vystavováno. Tím, že takto nabuzené tělo pak dále hýčkáte v příjemně teplém prostředí sauny, proces detoxikace a následné relaxace nabere na intenzitě a účinku.

Dobré prokrvení všech orgánů v těle a končetin v souladu s odvodem škodlivých látek lymfou a potem pomůže připravit Vaše zdraví pro nadcházející zátěžové zimní období.

Právě proto jsme ve studiu v Petrské ulici zřídili malou, privátní saunu pro 4 osoby. V relaxujícím tichu obklopeni hřejivým prostředím kanadské borovice si můžete vychutnat jak finské saunování, tak saunování v páře. Rádi Vám navrhneme také bylinné oleje pro aromaterapeutický účinek pobytu v sauně.
Bolesti v práci? 5 způsobů, jak se jich zbavit
seriál na pokračování

V tomto článku a v následujících Thai Fit NEWS se postupně dočtete o pěti způsobech, jak se zbavit bolestí způsobovaných dlouhým stáním nebo sezení m a jak jim předcházet.

1. Zlepšení návyků – držení těla, postoj

2. Ergonomie pracoviště

3. Prevence – cvičení

4. Jednorázová masáž – akutní problém

5. Preventivní dlouhodobé masáže

Pokud při své práci dlouhodobě sedíte nebo stojíte v jedné poloze, bez vědomí správného držení těla si můžete do budoucna zadělat na vleklé zdravotní problémy. Jak tedy správně stát nebo sedět, aby nás nebolela záda a nohy? Přinášíme Vám seriál na pokračování s tipy a radami, jak s těmito problémy bojovat, jak jim předcházet a jak se udržet co nejlépe fit. Dnešní díl se zaměřuje na správné držení těla.

Neustále se hýbejte
Ať už stojíte u prodejního pultu, sedíte u kancelářského stolu nebo za volantem, myslete na to, že i malý pohyb je pohyb, který vám může ušetřit budoucí bolest.

Můžete-li, dělejte ve své práci pravidelné pauzy, klidně jen 5minutové, ve kterých změníte pozici. Stojíte-li v práci, sedněte si s nohama nahoru. Sedíte-li, projděte se. Jste-li skloněni nad prací, narovnejte se. Když můžete, protahujte se. Například pokud pracujete v nesprávné pozici u počítače, výrazně trpí šíjové a zádové svalstvo a dále ruce, hlavně ta, kterou ovládáte myš. Naučte se protahovací cviky přímo pro ten sval nebo šlachu, která vás nejčastěji bolí, a preventivně si během práce krátce zacvičte.

Naučte se stát a sedět opravdu rovně
Své správné pohybové stereotypy je samozřejmě ideální konzultovat s fyzioterapeutem, který doporučí i vhodné cviky přímo na míru vašim potřebám. Pokud služeb fyzioterapeuta využít nechcete, až budete mít doma chvilku času, zkontrolujte své držení těla před zrcadlem. Když stojíte, všímejte si, zda stojíte rovně a nevykláníte se do stran. Zda jsou obě ramena ve stejné výšce. Kontrolujte také, zda v ramenou se nehrbíte, nevystrkujete příliš břicho nebo zadek. Když sedíte, kontrolujte, zda úhly v kyčlích a kolenou jsou v 90° pozici. Pokud se při sedu hrbíte v zádech, pomozte si malým polštářkem, kterým si podepřete zadní sedací část (jakoby u kostrče). Pokud máte polštářek umístěný správně, bude vás nutit automaticky se narovnat po celé délce páteře.

Alternativní sezení vypadá nepohodlně, ale je zdravé
Nepohrdejte nafukovacími sedacími míči nebo klekátky. Na první pohled je posezení na nich nepohodlné. Jenže právě to pohodlí, které si tak rádi dopřáváme, našemu tělu příliš neprospívá. Klečení na klekátku staví páteř do správné polohy podobně, jako to dělá již zmíněný polštářek. Naopak míč vás během jeho používání nutí pomocí téměř nepostřehnutelných drobných vyrovnávacích manévrů posilovat svalstvo kolem páteře a tím zlepšovat odolnost vůči dlouhodobému nepohodlí.

Máte-li problémy se zády nebo končetinami, nebo chcete-li poradit, jak se do budoucna těmto problémům vyhnout, rádi Vám v Thai Fit pomůžeme. Ať už thajskou masáží, nebo cíleným cvičením proti bolestem zad.

THAI FIT NEWS je elektronický občasník vycházející přibližně jednou za 2 měsíce. Jeho prostřednictvím Vám přinášíme zajímavé tipy, rady, slevy a informace, které vycházejí z naší dlouhodobé praxe. Máte-li dotaz, hledáte-li odbornou radu, nebo Vás zajímá původ některé z masáží, napište nám. Téma zpracujeme do některého z dalších newsletterů. THAI FIT NEWS chceme vytvářet tak, abyste Vy z něj měli praktický užitek.

Pokud si nepřejete dostávat další praktické informace prostřednictvím THAI FIT NEWS, odhlaste se prosím zasláním odpovědi na e-mail newsletter@thaifit.cz. Do předmětu e-mailu napište prosím „ODHLÁSIT NEWSLETTER“.